Witamy na stronach WWW Klubu Karpackiego 
Plan Wycieczek Kronika Wycieczek Galeria Karpacka Klub Karpacki Strona Główna
about us - abstract in English
Strymba; Gorgany (Ukraina); Zapraszamy do Galerii Karpackiej
 WWW-KK - spis treści

Strona Główna

aktualności

Klub

Manifest

historia powstania

cel

zasady funkcjonowania

uczestnicy

kontakt

ogłoszenia

Wycieczki

plan wycieczek

kronika wycieczek

2009: wycieczki; ludzie; album

2008: wycieczki; ludzie; album

2007: wycieczki; ludzie; album

2006: wycieczki; ludzie; album

2005: wycieczki; ludzie; album

2004: wycieczki; ludzie; album

2003: wycieczki; ludzie; album

2002: wycieczki; ludzie; album

2001: wycieczki; ludzie

2000: wycieczki; ludzie

1999: wycieczki; ludzie

1998: wycieczki; ludzie

1997: wycieczki; ludzie

1996: wycieczki

1995: wycieczki

1994: wycieczki

album - archiwalia

góry w których byliśmy...

Rumunia

Słowacja i Czechy

Ukraina

poza Karpatami... Bałkany

poza Karpatami... Skandynawia

fotorelacje - zdjęcia uczestników

o wycieczkach ...

wycieczki KK

wycieczki weekendowe

wycieczki wielodniowe

organizacja wycieczek

grupa

zasady uczestnictwa

warunki uczestnictwa

wycieczki zapoznawcze

info dla nowych uczestników

charakter wycieczek

wędrówka

noclegi

posiłki

ważne zasady

bezpieczeństwo

oświadczenie

dane osobowe uczestników

Galeria

nowości

Ukraina

Rumunia

Słowacja

Polska

Bałkany

Informator

ekwipunek

ekwipunek

wykaz ekwipunku

uwagi dotyczące pakowania

dokumenty oraz pieniądze

wycieczki krajowe

wycieczki zagraniczne

odzież

sprzęt

sprzęt osobisty

sprzęt wspólny

apteczka

apteczka osobista

apteczka wspólna

prowiant

posiłki na wycieczkach KK

przygotowanie prowiantu

śniadanie

przegryzka

obiadokolacja

inne produkty

prowiant na podróż

narty

sprzęt narciarski

uwagi dotyczące nart

komunikacja

Ukraina, rozkłady jazdy

kolejowe taryfy międzynarodowe

jak podróżować taniej

turystyka - porady praktyczne

publikacje

Wyrypy Narciarskie

turystyka narciarska w KK

dlaczego na nartach

terminologia

kronika wycieczek narciarskich

o wycieczkach narciarskich KK

grupa, wymagane umiejętności

charakter wycieczek

gdzie, kiedy, na jak długo, ...

wędrówka

noclegi

posiłki

sprzęt narciarski

rodzaje nart niezjazdowych

biegówki

śladówki

telemarki

narty turystyczne

sprzęt optymalny

sprzęt narciarski-turystyczny

narty

wiązania

buty

kije

foki

ski stopery

noże lodowe

gogle

niezbędne drobiazgi

ekwipunek na wycieczki zimowe

od czego zacząć

co naprawdę jest potrzebne

gdzie i za ile kupić sprzęt

podstawowe umiejętności

porady

Odsyłacze

góry

komunikacja

pogoda

mapy

narty

ciekawostki

WWW-KK

aktualizacje

o tych stronach

autorzy

sponsorzy

partnerzy

KK poza górami ...

pieszo

rowerem

galeria rowerowa "W drodze"

na nartach

w kajakuStrona Główna

Informacje dla nowych Uczestników


Na tej stronie będą zamieszczane aktualne informacje dla osób zainteresowanych udziałem w Klubie.Witamy

Witamy w Klubie Karpackim ! Tę stronę przygotowaliśmy z myślą o Was - nowych osobach, które chciałyby przyłączyć się do nas i zostać uczestnikami naszego Klubu. Przede wszystkim będziemy się starali zamieszczać tutaj aktualne informacje przeznaczone dla nowych osób. Chcielibyśmy pokazać Wam dlaczego warto uczestniczyć w Klubie oraz czego wymaga to uczestnictwo od Was i od nas. Abyście mogli nas poznać, zaprezentujemy nasz Klub, po co wogóle powstał, na jakich zasadach funkcjonuje - tak abyście mieli pełną świadomość tego na czym polega nasza działalność i abyście mogli sami zdecydować, czy w naszym towarzystwie chcielibyście spędzać swój wolny czas. Opowiemy Wam też o naszych wycieczkach, o tym jakie są w rzeczywistości, gdzie zwykle jeździmy, jak wędrujemy i jak organizujemy nasze działania w tym zakresie. Jeżeli zdecydujecie, że Klub może być miejscem realizacji Waszych turystycznych pasji i zachcecie się do nas dołączyć - ta strona będzie dla Was pomocna przy formułowaniu zgłoszeń. Pomożemy Wam się przygotować do pierwszego wspólnego wyjazdu, doradzimy jaki zabrać ekwipunek, jak przygotować prowiant, jak zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami które mogą przytrafić się podczas wycieczek. Aż wreszcie umówimy się na wycieczkę zapoznawczą i będziecie mogli w praktyce poznać nas i nasze turystyczne zwyczaje. Zapraszamy !Aktualności

zapisy na wycieczkę zapoznawczą

Termin w którym odbędzie się najbliższa wycieczka zapoznawcza będzie uzależniony od tego, kiedy zbierze się grupa osób, przygotowanych do wzięcia udziału w wycieczce.

Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce zapoznawczej prosimy o pilny kontakt w celu umówienia się grupy na konkretny termin wyjazdu (dotyczy także osób, które są w trakcie uzgadniania szczegółów związanych z udziałem w Klubie, a które nie są umówione na konkretny termin wycieczki zapoznawczej).

Wycieczka odbędzie się w Polsce lub na Słowacji. Wybór miejsca w którym odbędzie się wycieczka będzie uzależniony od aktualnych warunków panujących w górach oraz prognoz pogody. Będzie to wycieczka weekendowa (2 dni, sobota i niedziela). Wycieczka odbędzie się, jak tylko zgłoszą się osoby, zainteresowane udziałem w wycieczce zapoznawczej, przygotowane do wyjazdu zgodnie z naszymi wskazówkami. Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce zapoznawczej prosimy o możliwie wcześniejszy kontakt, tak aby zarezerwować sobie czas na umówienie się co do ich ewentualnego udziału w Klubie oraz sposobu właściwego przygotowania się do udziału w wycieczce zapoznawczej. Również te osoby, które wcześniej zgłaszały zamiar udziału w wycieczce zapoznawczej ale nie zdążyły przygotować się do wyjazdu we wcześniejszym terminie i dotychczas nie wzięły udziału w wycieczce zapoznawczej, także są proszone o przesłanie aktualnych zgłoszeń. Szczegóły dotyczące wycieczki będą na bieżąco uzgadniane tylko w gronie osób, które nadeślą zgłoszenia. Postaramy się aby miejsce, szczegółowy przebieg trasy, sposób dojazdu i powrotu, oraz inne szczegóły organizacyjne dostosować do możliwości większości osób zainteresowanych udziałem - stąd m.in. prośba o jak najwcześniejsze przesłanie zgłoszeń.

Osoby, które wcześniej jeszcze nie kontaktowały się z nami w sprawie udziału w Klubie są proszone o przesłanie zgłoszeń z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem - jest to czas potrzebny na uzgodnienie szczegółow związanych z przyszłym udziałem w Klubie oraz z przygotowaniem się do wycieczki zapoznawczej.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejka.

Miejsce w kolejce można zająć po zakończeniu uzgodnień związanych z udziałem w Klubie i w wycieczce zapoznawczej oraz po skompletownaiu wymaganego ekwipunku (!). Osoby, które nie wezmą udziału w wycieczce, tracą miejsce w kolejce. Osoby, które nie prześlą potwierdzenia zgłoszenia raz w miesiącu także tracą miejsce w kolejce. Korespondencję z nowymi osobami prowadzimy w kolejności nadsyłanych zgłoszeń - w miarę naszych możliwości czasowych.

Zachęcamy do wcześniejszego nadesłania zgłoszeń. Im bliżej terminu wyjazdu tym zgłoszeń może być więcej i może zabraknąć wolnych miejsc lub po prostu nie będziemy dysponowali dostateczną ilością wolnego czasu, aby z każdym z zainteresowanych omówić niezbędne szczegóły. W takim przypadku osoby zgłaszające się później będą musiały poczekać na następny wolny termin wyjazdu.

data publikacji komunikatu: 24-01-2007, data ostatniej aktualizacji 18-10-2007Z pierwszej ręki

...czyli wrażenia uczestników wycieczek zapoznawczych

Po jesiennych (2006) wycieczkach zapoznawczych poprosiliśmy uczestników o krótkie opisanie swoich wrażeń. Autorzy poniższych tekstów na własnej skórze doświadczyli jak wyglądają nasze wycieczki i na ile treści publikowane na naszej klubowej stronie WWW są pomocne i zgodne z rzeczywistością. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że jeden wspólny wyjazd nie daje możliwości pełnego poznania tego co i jak zwykle robimy - zależy to przecież od bardzo wielu czynników, chociażby rodzaju gór, pogody, pory roku, uciążliwości dojazdu, składu ekipy, celu wyjazdu czy częściej po prostu szczęścia i naturalnego zbiegu okoliczności. Poza tym - podczas jednej krótkiej wycieczki trudno jest zwrócić uwagę na każdy problem, trafić okazję do przetestowania całego sprzętu zgromadzonego według klubowej listy w plecaku, trudno jest czasem nawet znaleźć wolniejszą chwilę i spokojnie pogadać o tym, o czym by się chciało ... Mamy nadzieję, że takie mini-relacje "z pierwszej ręki" będą pomocne dla tych, którzy właśnie zastanawiają się nad zgłoszeniem na wycieczkę, dla nowych osób, które przygotowują się do udziału w kolejnych wycieczkach zapoznawczych lub wogóle rozważają swój udział w klubie. Zapraszamy do lektury, może zamieszczone niżej wypowiedzi uchylą Wam rąbka tajemnicy i pomogą zdecydować się ba to aby do nas dołączyć. Zapraszamy do lektury [kliknij tutaj].

data publikacji: 18-01-2007, data ostatniej aktualizacji 14-02-2007Informator

ściągawka do przygotowania prowiantu na pierwszy klubowy wyjazd

Z myślą o osobach, które wybierają się na najbliższą wycieczkę zapoznawczą przygotowaliśmy krótką "ściągawkę" z przykładowym zestawem prowiantu. Zapraszamy tutaj i życzymy smacznego.

data publikacji: 15-11-2006, data ostatniej aktualizacji 15-11-2006

Stronę utworzono w listopadzie 2006 roku, ostatnio zmodyfikowano: 24-01-2008, © Paweł Pontek, Klub Karpacki